17 Мар 2016

FUNCITY+

Младежкият фестивал FUNCITY+ е най-голeмият младежки фестивал на Черноморския регион. Чрез него място за изява намират десетки млади артисти, художници и спортисти. Целта на инициативата е да съдейства на талантливи младежи да намерят своята публика и трибуна за изява. През 2017 година FUNCITY+ се проведе за седми пореден път в дните от 30 август до 3 септември и остави незабравими спомени в участници и публика. FUNCITY+ е едно от най-мащабните събития на инициативата „Варна – Европейска младежка столица 2017“. Няколко сцени, много музика и танци, работилници, игри и състезания забавляваха младите хора на пристанището във Варна. Едни от най-добрите танцьори, хореографи и диджеи от Чехия, Словения и Румъния проведоха своите семинари и откроиха най-добрите танцьори сред посетителите.

„Голямото рок междучасие” проведе своя регионален кръг, а Миленита, Miry, Paraplanner, DRS, НОКАУТ, Skiller, Pe4enkata и много други се постараха да вдигнат градуса във фестивалната зона. В стрийтбол турнира участваха състезатели от много градове, включително и два румънски отбора. Победителите от всички категории получиха награди и медали, а голямата парична награда отиде за отбора Show Time в категорията над 18 г.

На DANCE ARENA-та беше горещо през цялото време, особено заради атрактивните състезания по танци и бийтбокс. Най-добрият танцьор на фестивала се оказа дама – Искра Даскалова (Shibumi), която получи възможността да участва в едно от най-големите танцови събития в Европа – Battle of the best в Гърция, На второ място се класира Lil Greaveheart, а трети остана Jimmyboy.

Бийтбокс състезанието пък спечели BassBro и това го изпраща на второто по сила състезание по бийтбокс в света – Grand Beatbox battle в Швейцария. На второ място остана UrbunSamurai, а трети – Чин Чин!

Манга и аниме събитията също събраха многобройна публика, особено Cosplay конкурсът, чийто победител Ангел Николов получава за награда възможността да участвае в косплей състезанието на Cyprus Comic Con 2018. На второ и трето място останаха Мелани Цвяткова и Росен Николов, а победител в К РОР конкурса е група Seventh Sence.

Едно от състезанията, което предизвика голям интерес сред младите хора бе ФИФА шампионата, който бе спечелен от Явор Николов. Това го изпраща директно на финала на Шампионската лига – награда, осигурена също от Сдружение „Варна-Европейска младежка столица“. Парти бусът, който се превърна в подвижна DJ платформа намери много фенове в целия град, а разнообразните работилници и уроци със сигурност развиха въображението и на малките, и на по-големите посетители.